Hudebník a bývalý politik Michael Kocáb v rozhovoru pro Rádio Impuls prohlásil, že uvažuje o kandidatuře na prezidenta. Osobně věří, že by byl schopen zvednout hodnoty, za které se bojovalo v roce 1989.
„Přemýšlím, že bych do toho tentokrát šel. Byl bych schopný zvednout hodnoty, za které jsme bojovali v roce 1989. Jsem si jistý, že takových politiků moc nebude,“ řekl v rozhovoru pro Impuls.

O své kandidatuře ovšem nemá definitivně jasno. „Zeman zatím žije. Nezdá se mi, že bych musel nyní takové rozhodnutí udělat. Ale tentokrát je to poprvé, kdy o tom přemýšlím,“ dodal. Přiznal také, že by se ucházel o post prezidenta pouze tehdy, když by měl pocit, že by mohl zabránit ne zrovna dobrému vývoji země.

V roce 2008 neúspěšně kandidoval do Senátu v Praze za Stranu zelených, za tu také krátce působil mezi lety 2009 a 2010 jako ministr pro lidská práva ve vládě Mirka Topolánka a úřednické vládě Jana Fischera. Před poslední prezidentskou volbou se angažoval v takzvané Kroměřížské výzvě, jejímž cílem bylo najít nejvhodnějšího kandidáta na prezidenta, který by se postavil Milošovi Zemanovi.

Od 80. let minulého století patří také k nepřehlédnutelným postavám české hudební scény. Proslavil se jako lídr kapely Pražský výběr.

zdroj a celý článek včetně ankety je na idnes.cz