Souboj o to, kdo bude příštím prezidentem po Miloši Zemanovi, definitivně začal. Senátor Marek Hilšer, který je členem klubu Starostů a nezávislých, oznámil, že bude kandidovat v příští prezidentské volbě, která má být v roce 2023. „Ano, budu kandidovat. Veřejná služba má smysl,“ řekl Hilšer, který nyní začne sbírat podpisy potřebné pro kandidaturu.

 

„Chci naplňovat vizi, které věřím. Vizi České republiky, která stojí na lidech, kteří se nebojí problémů, které přináší současný svět, a spíše než jako hrozbu je vnímají jako příležitost. Na lidech, kteří se nebojí naslouchat, protože ví, že úspěch je založen a rodí se ze vzájemného respektu a spolupráce, kteří se nebojí vyžadovat, že stát a jeho instituce mají lidem sloužit, a ne, aby to bylo naopak,“ prohlásil Hilšer.

A také na lidech, kteří se nebojí pomáhat těm, kteří to potřebují. Hilšer řekl, že chce i společnost stojící na sebevědomých občanech, kteří se nebojí hájit právo na svobodu bez ohledu na to, jak silný protivník proti nim stojí.

Nejsem virtuální kandidát z plakátu, řekl Hilšer o své kandidatuře

„Stojí za to snažit se poměry v zemi zlepšovat. A já bych k tomu rád inspiroval i ostatní. Nejsem virtuální kandidát z plakátů,“ řekl Hilšer. „I kandidát z ulice, vlastně ten občanský kandidát, má šanci,“ odvětil senátor na otázku, co se podle něj změnilo za necelé dva roky od poslední prezidentské volby.

celý článek na idnes cz